Elérhetőségek

Gércei Római Katolikus Plébánia

Cím: 9672 Gérce,
Kossuth Lajos utca 235

 

Ügyintézés elött telefonos egyeztetés szükséges!
Cím: 9672 Gérce, Kossuth Lajos utca 235.
Telefon: +36/95/476-120
E-mail: gerceiplebania@gmail.com

Nyitvatartás


Rómában a Gércei Plébánia

2023.05.22.

A Szombathelyi Egyházmegye szervezésében Boldog Battyhány Stratman László herceg szemész orvos boldoggáavatásának 20. évfordulója alkalmából egy hetes zarándokutat szervezett Rómába az örök városba 2023.05.15-19-ig.

A zarándokutunkat lelki vezetők kísérték a héten mégpedig:  Excellenciás Dr. Székely János megyéspüspök, Ft Balasi István esperes, Ft Marton István esperes, Ft Lendvai Zoltán plébános, Gál Sándor plébános. 

Az esemény fő szervezője: Ft Németh Norbert a Pápai Magyar Intézet rektora, a Római Magyar Plébánia vezetője.

A zarándoklat fénypontja a szerdai pápai audiencia volt ahol Ferenc pápa köszöntötte a magyar közösséget. Az egyházmegye területéről közel 250 fő zarándokolt a nemes alkalomból Rómába ahol az audiencia végén Dr. Székely János szombathelyi megyéspüspök bejelentette a herceg orvos feleségének Coreth Máriának boldoggáavatás eljárásának elindítását is. 

 

 


Vissza az előző oldalra!
Weboldalunk sütiket (cookie) használ működése folyamán annak érdekében, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassa Önnek, valamint a látogatottság mérése céljából. A sütik használatát bármikor letilthatja! Erről bővebb információkat olvashat itt: Adatkezelési tájékoztatónk
Gércei Római Katolikus Plébánia - Magyar