Elérhetőségek

Gércei Római Katolikus Plébánia

Cím: 9672 Gérce,
Kossuth Lajos utca 235

 

Ügyintézés elött telefonos egyeztetés szükséges!
Cím: 9672 Gérce, Kossuth Lajos utca 235.
Telefon: +36/95/476-120
E-mail: gerceiplebania@gmail.com

Nyitvatartás


Virágvasárnapi rendkívüli értesítés

2021.04.02.

Értesítem a kedves híveket, hogy virágvasárnap a Gércei és a Sitkei templomokban a járványhelyzet miatt, ezen a hétvégén nem lesz nyilvános szentmise. Aki szeretne szentmisére jönni, a szomszédos településeken a kihirdetett időpontban lesz rá lehetősége. Kérem aki a járvány betegség tüneteit észleli magán, az ne jöjjön templomba, hanem otthon a különböző médián keresztül kapcsolódjon bele a liturgiába.

a következő üzenetet, rendeletet hozta meg a megyéspüspök:

„ járvánnyal kapcsolatban a következős rendelkezéseket hozom az MKPK rendelkezéseivel összhangban.

1.      Hangsúlyozzuk a híveknek, hogy mindenki fel van mentve a vasár- és ünnepnapi Szentmise kötelezettsége alól. Kérjük azt is, hogy ne jöjjön a Szentmisére az, aki egy kicsit is betegnek érzi magát.

2.      A nyilvános Szentmisék továbbra is megtarthatóak a járványügyi előírások (távolságtartás, fertőtlenítés, maszk, szellőztetés) betartásával.

3.      A plébánosok dönthetnek úgy, hogy ha egy templom túlságosan kicsi, vagy nagyon sok megbetegedés van egy településen, akkor ott nem tartanak Szentmiséket. Azonban minden plébánia területén legalább egy-két templomban legyenek nyilvános Szentmisék.

4.      A húsvéti szentgyónást idén a legtöbb hívő nem fogja tudni elvégezni a Húsvét előtti napokban. Bízunk abban, hogy egy későbbi időpontban meg tudunk majd hirdetni gyónási alkalmakat, amikor ezt be tudják pótolni.

5.      Imádkozzunk a járvány áldozataiért, az elhunytak családtagjaiért, a betegekért, az egészségügyben dolgozókért, a tanárokért, és mindenkiért, aki munkája kapcsán különösen is ki van téve a fertőzés veszélyének.

Kedves testvérek! Imádsággal és szeretettel gondolok mindannyiótokra. Kívánom, hogy a nehézségek ellenére átélhessük az idén is, hogy Krisztus győzött a bűn és a halál felett, Ő a kezdet és a Vég, Övé az idő és az örökkévalóság!

+ János püspök”


Vissza az előző oldalra!
Weboldalunk sütiket (cookie) használ működése folyamán annak érdekében, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassa Önnek, valamint a látogatottság mérése céljából. A sütik használatát bármikor letilthatja! Erről bővebb információkat olvashat itt: Adatkezelési tájékoztatónk
Gércei Római Katolikus Plébánia - Magyar